Novinky

ZŠ Vyšná Šebastová

27.11.2019 17:44

Oznamujeme Vám všetkým ,že pripravujeme ples športovcov ,ktorý bude 18.1.2020 v sále kultúrneho domu. Pozývame všetkých Vás na tento ples.

ZŠ Vyšná Šebastová .

25.11.2019 18:32

Ďakujem všetkým futbalistov dospelých a aj všetkých mladým žiakom za vzornú reprezentáciu klubu ,obce a aj seba. Veľa zdravia a síl v ďalšom roku .

ZŠ Vyšná Šebastová

25.11.2019 18:27

Zazimované ihrisko 25.11.2019.

ZŠ Vyšná Šebastová

25.11.2019 18:21

Začala zimná prestávka v našom klube. Začiatok tréningov  dospelých sa stanovil na február 2020 ,žiaci začnú najskôr v marci .

Riport zo zápasu Nemcovce : V. Šebastová

09.11.2019 20:42

V nedeľňajšom zápase 6. ligy ObFZ Prešov domáce Nemcovce potrebovali v súboji s Vyšnou Šebastovou body (najlepšie všetky tri), aby sa čo najviac vzdialili od spodných priečok tabuľky. Hostia zasa pred časom otvorene dali vedieť o snahe zimovať čo najbližšie k vrchným priečkam. Čo z toho sa premenilo na realitu po deväťdesiatich minútach? Nemcovce vyhrali 4:2, vrátili súperovi prehru 2:3 z prvého kola - a posunuli sa na deviate miesto. V. Šebastová klesla zo šiestej na siedmu pozíciu.

VZ5 1520

Ako padali góly? Prvé tri za polhodinu (plus jednu minútu) zariadili traja tridsiatnici v domácich dresoch. Už v ôsmej minúte Ján Pažin (31) svojím premiérovým v tejto sezóne otvoril skóre (v 22. min bol už vystriedaný). Po ňom Mikuláš Kravec (30) a Michal Sučko (30) - polčas 3:0. Výrazný náskok znamenal veľa, lebo po výmene strán to už vyzeralo inak. Lukáš Sekerák bol ako čerstvý hráč na ihrisku len tri minúty a znížil na 3:1, v 69. min upravil na 3:2. Ako sa vyjadril, mohol sa tešiť aj z hetriku, no rozhodca bol proti. „Bol som tam úplne voľný , nemusel som sa nikam na ofsajdovej líniu tlačiť. Tá strela z voleja mi vyšla, bola naozaj pekná, škoda, radosť mohla byť dvojnásobná,“ dal sa počuť L. Sekerák. Šance na vyrovnanie sa pre hostí zmenšili v 86. min, kedy bol vylúčený Šimon Marcin. Domáci napokon využili krátku presilovku, v 90. min sa v koncovke presadil Pavol Majerník – 4:2.

VZ5 1530

Predseda ZŠ Vyšná Šebastová Anton Repka, okrem neuznaného gólu hovoril aj o spornej situácii, po ktorej položil otázku: „Mala byť penalta, či nemala? Dali sme gól z ofsajdu, alebo nie? Ťažko to niekto niekedy dokáže posúdiť, lebo videozáznamy z Nemcoviec sú veľmi nekvalitné, mali by si kúpiť lepšiu kameru.“

Hrajúci prezident TJ Nemcovce Vladimír Botko: „Prvý polčas bol plne v našej réžii, v druhom nás hostia zaskočili. Nakoniec to bola dráma až do konca. Aj pre neuznané góly, vraj ofsajdy - a to na obidvoch stranách. Sponzor na nákup novej kamery by sa nám určite zišiel, mohol by to byť aj pán Repka, ak by mal záujem.“

K tejto téme A. Repka dodal už len stručne: „Neviem, či na zväze žiadali od Nemcoviec video zo zápasu, my sme každopádne podali protest. Stál som tam, kde padli tri regulárne góly, žiaľbohu od stredu ihriska sa to nedá posúdiť, iba krásny gól neuznať.

 

 

Riport zo zápasu ZŠ V. Šebastovej v Terni.

30.10.2019 19:46

  Nekompletné 13. kolo bolo na programe v 6. lige ObFZ Prešov. Dohrajú ho 17. novembra zápasom Hermanovce – Žipov. Na otázku, či v nedeľu „úradovalo“ číslo vo všeobecnosti prinášajúce smolu, existuje odpoveď: skôr nie. O vlastných góloch sa v rozhodcovských poznámkach nepíše ani o góloch v nastavenom čase. A predsa - možno v Terni, kde po ruke domáceho Miroslava Halžáka, rozhodne nie úmyselnej, sa pomaly ale isto začalo otáčať koleso dejín tohto duelu. A skončilo sa to prvým v víťazstvom Vyšnej Šebastovej vonku a prvou domácou prehrou Terne doma. 

Práve o  majstráku nováčika s tradičných účastníkom najvyššej okresnej súťaže sa budeme krátko rozprávať v nasledujúcich riadkoch. Skončil sa výsledkom 2:3 (1:1). Terňa sa ujala vedenia, no hosťom „na prelome“ polčasov stačila štvrťhodina (plus jedna minúta) - a bolo 1:3. Pekným gólom z priameho kopu vyrovnal kapitán Patrik Krivý a po ňom sa presadili v koncovke ešte Šimon Marcin a Ján Želásko. Za domácich dokázal v tomto dueli skórovať jediný hráč - dvakrát Marián Cvoreň. Po druhýkrát v 71. minúte - a teda - na vyrovnanie mali on aj jeho spoluhráči ešte dosť času, lenže súdené im to nebolo. Možno zaúradovala už spomínaná trinástka. Ktovie... 

Od júla je predsedom Združenia športov Vyšná Šebastová Anton Repka. Vo futbalových kruhoch známy funkcionár sa dal po záverečnom hvizde počuť: „V minulej sezóne sme dali šesť gólov Kendiciam, no to je teraz už pieseň minulosti. V nedeľu v Terni tri, presne toľko, ako od začiatku sezóny spolu na ihriskách súperov. A to sme ešte raz toľko vyložených príležitostí zahodili. Chlapcom ďakujem za bojovnosť, za strelecké prebudenie, za vôľu a vydarenú snahu otočiť zápas. Do konca jesennej časti ostávajú dve kolá, nás čakajú neľahké súboje v Nemcovciach a Žipove, no určite chceme bodovať a posunúť sa v tabuľke vyššie.“       

ZŠ Vyšná Šebastová

28.10.2019 11:00

Po peknom a bojovnom výkone naše mužstvo vyhralo v Terni 3 :2 . Ďakujeme chlapcom za obetavý výkon, ktorí doviedli do víťazného konca.Gólmi Krivého, Marcina a Žeľáska urobili sebe a aj nám radosť.

ZŠ Vyšná Šebastová sa zaujíma o tento príspevok.

18.10.2019 11:00

ZŠ Vyšná Šebastová : Hermanovce.

18.10.2019 10:44

Dňa 20.10.2019 o 14,00 hod. sa uskutoční majstrovský futbalový zápas dospelých  medzi naším mužstvom a mužstvom z Hermanoviec. Pozývame všetkých priaznivcov futbalu a ostatných na naš posledný zápas na domácom ihrisku v tomto ročníku.

Baner.

31.08.2019 18:42

Prenájom reklamnej plochy na našom ihrisku sa dá dojednať na telefónnych číslách vedenia združenia.

<< 1 | 2 | 3 >>

Rozpis A mužstva : jeseň 2020 - 2021 .

 

 

Futbalové kolá